• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

İyiki Bir Kızım Var

 İyiki Bir Kızım Var      


             Yaşamak,hesapların hayallerle çeliştiği umutların çıkmaza girdiği bir sokakta yine yeniden başlamanın ilk adımıdır hesapsız ve umudunu asla yitirmeden.

             Her şeye rağmen ve herkese inat bir hayat güzeldir ve yaşanmaya değer.

             Bazen beklemediğin bir esinti bazen önünde çaresizce beklediğin bir duvardır yaşama direnmek.Hayatı yaşanır kılan hayallerimizdir ve bu yaşamın en güzel en değerli varlığıdır bir çocuğa sahip olmak. Bir kızın varsa hayatta hiç bir kapı yüzüne ilelebet kapalı kalmaz bilesin.Bugün sizlere güzel  ve dokunaklı bir öykü aktaracam. Bir kız babası olarak geleceğe umutla bakarken.

            Evliliklerinin ilk yıllarında kadın ve kocası kapılarını kimseye açmama konusunda anlaşmışlardı. Henüz yeni evlilerdi ve birbirine danışarak alıyorlardı tüm kararlarını. İlk önce damadın anne ve babası çocuklarını görmek ve evlilikleriyle ilgili bazı tavsiyelerde bulunmak için geldiler kapıya. Kapının ziline bastılar ikisi de içerdeydi ve kapının çalındığını duyuyorlardı.          
Adamam açmak istedi kapıyı yaşlı anne ve babasını görünce dışarda…Ama söz vermişti eşine ve onu tutması gerekiyordu. Yutkundu ve eşinin gözlerine baktı ama açmadı kapıyı sözüne sadık kalarak…           
             Anne ve baba birkaç denemeden sonra zile basmayı kestiler ve ayrıldılar kapının önünden.           
Aynı akşam kızın anne ve babası da çocuklarını ziyaret etmek ve biricik kızlarının durumunu yerinde görmek için geldiler evlerine. Kapıyı çalmaya başladılar . İkisi de kapının arkasındaydı ve birbirine söz vermiştiler. Adam kendinden emindi ve eşinin gözlerine baktı ben açmadım sen de açmamalısın çünkü söz verdik.   
Kadın biraz bekledi ,yutkundu ve ağlamaya başladı 
Galiba ben yapamayacam diyerek eşinden özür diledi ve kapıyı açarak babasının boynuna sarıldı. Eşi hiç sesini çıkarmadan eşinin ailesini karşıladı ve ondan sonra bu konu hiç görüşülmedi.    
Aradan yıllar geçti 4 oğlan çocuğundan sonra bir de kızları oldu ve kız bir yaşına basmıştı. Babanın sevinci tarif edilemeyecek kadar büyük ve anlamlıydı.İçi içine sığmıyordu ve herkese bir bir konuda farkındalık yaratmak istiyordu ataerkil bir toplumda herkesin erkek çocuğunu kutsadığı bir iklimde…           
          Adam o gün diğer çocuklarına yaptığından çok daha büyük bir kutlama yaptı. Eşi bunu görünce hem şaşırdı hem de kızdı. Bizim dört tana çocuğumuz daha var. Neden onlara bu denli bir kutlama yapmadın diyerek sitem etti.      
-Adam ;eşinin omuzlarından tutarak gözlerini gözlerine dikti  ve titrek bir sesle       
-Çünkü kapıyı yalnızca kızım açacak bana biliyorum dedi ve eğdi başını…. Kadının içi içine sığmıyordu için için ağlarken bir yandan da eşine sıkı sıkı sarılıyordu…          
-Çocuklar fark etiler  henüz anlayabilecek yaşta değillerdi. Kadına şiddetin milli spor haline geldiği,erkek egemen bir dünyada insane olmayı başarabilen ve merhametini ,vicdanını yitirmemiş gönüllere saygılarımla.    
                                                                      Alıntı(Öğretmen Yayınları)           

                                                                    Yrd.Doç.Dr.Ömer  DOĞRU           
                                                                    Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı  

  
3499 kez okundu

Yorumlar

     21/03/2016 00:18

Çok duygulandım iyiki bir kızım var Diyesim geldi
Omur Alpaslan

     21/03/2016 00:13

Çok duygulandım iyiki bir kızım var Diyesim geldi
Omur Alpaslan

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret142171
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar15.553015.6153
Euro16.205316.2702
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>