• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100005731277518
  • https://twitter.com/dogruonline

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

Aile Danışmanı İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim

Anasayfa

Delilik hergün aynı stratejiyi kullanıp farklı sonuç bekleme durumudur. Değişim ve Dönüşüm arasındaki farkı anladığın zaman gelişirsin. 5 yıl önce hayatınız nasıldı.5 yıl sonra nasıl bir hayata hangi kişisel özelliklere sahip olmak istiyorsunuz. Yarının istediğiniz gibi şekillenmesi için bu gün neler yapmalı nasıl yaşamalısınız. Nasıl bir hayat yaşayacağınıza karar vermediğinizde şartlar ve rüzgâra teslim olursunuz. Hayatınızı sizin değil çevrenin yönlendireceği kararını almış olursunuz. Ters giden gelişmeleri sadece izleyip duruma müdahale etmemek felaketi getirir.
25.04.2019
Çözüm bulmak hayatımızı kolaylaştırmakta; zorluklarla baş etme gücümüzü, farklı problemlerle strateji geliştirme becerilerimizi artırmaktadır. Bireyler, günümüzde pek çok alanda problemlerle karşılaşıp üstesinden gelmek için çözümler yaratmaktadır. Temelinde hümanizmin dinamiklerini barındıran Rehberlik ve Psikolojik Danışma ve Çözüm Odaklı Terapi düşünüldüğünde; birey kendine en iyi gelecek çözüm stratejilerini üretme ve kendisi için en iyi yolu seçme becerisine sahiptir. Gün geçtikçe bireylerin, psikolojik danışmaya ihtiyaç duyan bireylerin psikolojik yardım süreçlerine karşı sabırsız oldukları, problemlerini en kısa yoldan çözmeye çalışmak istedikleri görülmektedir.
24.04.2019
Vakit namazlarını sürekli cemaatle, camide eda eden, ALLAH’a yürekten bağlı, çok duru gönüllü bir adam varmış Ama evi, nehrin öbür tarafında olduğu için her vakit namazında, salla nehri geçmek epey vaktini alıyormuş Bir gün, gittiği camiide bir vaaz dinlemiş Hoca diyormuş ki; “ALLAH’a öyle inanıp öyle dayanacaksın, öyle güveneceksin ki her işin kolaylıkla hallolsun Bismillah de gir suya! Yürü git’” diye de bir örnek vermiş Adamcağız bunu duyunca bir sevinmiş bir sevinmiş ki -Oh! Demiş, kurtuldum artık saldan, vakit kayıplarından Bismillah der geçerim karşıya Sevincinden içi içine sığmıyormuş
21.04.2019
Cinsel kimlik, bireyin cinsiyetinden haberdar olması, bedeni ve benliğini belli bir cinsellik içinde algılayışı, kabullenişi, duygu ve davranışlarında buna uygun biçimde yönelişidir. Başka bir deyişle; bireyin kadın ya da erkek olarak kendisinin farkına varması ve kabullenmesidir. Bir çocuğun kız ya da erkek doğması cinsel kimliğini kazanması için ilk koşuldur. Çocuk kendi cinsinin eğilimleri desteklendiği sürece kız ya da erkek kimliğini benimseyecektir. Bireyin biyolojik olarak kadın veya erkek grubuna katılmasından çok, cinsiyet rolünü benimsemesi önemlidir. Freud’a göre erkek çocuk cinsiyet rolünü babasıyla özdeşleşerek benimser. Bireyde libido denen hareketli cinsel bir enerji vardır.
20.04.2019
Hayata yön veren sözler var diyorlar bence bu doğru değil.Hayata yön veren davranışlar vardır ve bu en doğru en etkili şekilde çocuklar üzerinde kendini gosterir.Onlar kulaklariyla değil gözleriyle yön belirlerler.Onlarin doğru yürümesini istiyorsanız doğru adım atmalisiniz.Siz doğru ayna olursanız onların endaminda sorun olmaz.alesef ki günümüzde çocuklarımıza karşı uygulanan davranış ve sergilenen tutumu hiç merak ettiniz mi?
30.03.2019
 7  ...

Son Güncelleme: Bugün
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam9
Toplam Ziyaret61345
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.87655.9000
Euro6.52106.5471
Hava Durumu