• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100005731277518
  • https://twitter.com/dogruonline

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

Aile Danışmanı İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim

Anasayfa

Küçük bir çocuk okyanus kıyısında babasıyla birlikte yürüyordu. Birden babasına döndü ve Babacığım biraz deniz kıyısında oynayabilir miyim" diye sordu . Babası "Peki oğlum, ama lütfen yanımdan çok fazla uzağa gitme" diye cevap verdi. Küçük çocuk babasına söz verdi ama babası arkasını döner dönmez hemen bir kaç adım daha fazla attı. Artık okyanusun dalgalarının onun küçük ayak parmaklarını yalıyordu. Bu cocuğun çok hoşuna gitti ve bu dalga köpüklerinin biraz daha içine yürürsem babam nereden bilecek ki" diye geçirdi içinden. Babası o anda panikledi ve "Oglum dikkat et , ne söz vermiştin bana az önce " diye bağırdı. Fakat çocuk sevinç içinde oynamasına devam ediyordu. "Hayır baba , burası çok eğlenceli , su anda sana ihtiyacım yok" diye yanıt verdi. Babası bu durumda sessiz kalmaya karar verdi, insanın bazen öğrenmek için derslere ihtiyacı vardı.
18.06.2019
Babalar aslında en çok kızlarını severler; Nedendir bilir misiniz? Çünkü kız babas...ı olmak, Farklıdır, özeldir bambaşka bir duygusallık verir babalara Hayatında hiç ağlamayan babalar bile kızlarını ellerine aldıklarında tutamazlar göz yaşlarını. Ama bir taraftan da zordur kız babası olmak. Bir kız iki evlat demektir. İki canı birden sırtına yüklenmek demektir. Çünkü biri iki yapan da kadındır, ikiyi üç yapan da. Bunu bildiklerinden babalar, Onların üzerlerine daha da titrerler. Onlara her baktıklarında annelerini, bazen kırdıkları ama her şeye rağmen onları yetiştiren annelerini anımsarlar.
13.06.2019
Çağımızın hastalığı olarak bilinen stres,fert ve toplum üzerinde önemli etkiye sahip ertkili bir durum ve ciddiye alınması gereken bir sorundur. Stresin temel çıkış noktaları; 1-Anlaşılamama duygusu 2-Haksızlığa uğradığına inanma hissidir. Beyin sağlığı yerinde olan tüm insanlar, Çocuklar da dahil olmak üzere, yaşayan her canlı stresten etkilenir. Zaten stres etkeninin bir insanı etkilememesi durumunda da normal bir psikolojik yapıdan bahsetmek zor olur. Çocuğun yetişmesinde, hayata adım atmasında en önemli ve vazgeçilmez basamak olan aile ortamı da çocukların psikososyal gelişimini doğrudan etkiler. Aileyi etkileyen her türlü olayın çocukta büyük veya küçük bir etkisini görmek mümkündür. Aile üyelerinden birindeki bedensel veya ruhsal sorun veya onu etkileyen stres etkeni de aile üyelerinin işleyişini, psikolojisini ve yapısını etkileyecektir. Bu etkilenme sonucunda aile ile birlikte aile içindeki her bireyde, yakın veya uzak gelecekte bazı etkilenme belirtilerinin görülmesi kaçınılmazdır.
08.06.2019
Empati, bireyin, kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak, onun duygu ve düşüncelerinin neler olabileceğini hissetmesi, tahmin etmesi, anlaması durumudur. Empatinin nasıl oluştuğuna bakarsak, öncelikle insanın kişiliğine değinmemiz gerekir. İnsanın kişiliği; karakterinin ve mizacının birleşimidir. Karakter, bireyin sosyal, toplumsal, ahlaki yönüdür. Mizaç ise bireyin doğuştan gelen huylarıdır. İşte bu noktada, “Empati karakterin parçası mı yoksa mizacın parçası mı?” sorusu ile karşılaşıyoruz. Bilim adamları net bir cevap bulmak için konu hakkında çeşitli deneyler, araştırmalar ve çalışmalar hala yapmaktadırlar. Araştırma sonuçlarına göre, empati yeteneği doğuştan gelir; ancak kalıcı bir yetenek değildir. Kendiliğinden yok olmaya başlar. Yani empati yeteneğinin var oluşu mizaç ile ilgili olsa da onu kaybetmek ya da kaybetmemek karakter ile ilgilidir.
28.05.2019
KADINLAR Kadının Paradigması ve Psikolojisinin çalışma şekli farklıdır.Onu anlamak için duymak dinlemek izlemek ve hissetmek lazim. Kadinlar aglar. Ancak tek basina bir köseye çekilip de yalniz-aglamaz. Kadinlar sadece sevdigi erkek duyabilecekse aglar. * Bütün kadinlar kesin bir cevabi olmayan konularda soru sormakta müthis ustadir. Maksat, siz kendinizi sürekli suçlu hissedin. * Kadinlar asla sir saklayamaz. Daha dogrusu, kadinlar için bir sirri en yakin üç arkadaslarina söylemek, sirri açik etmek kapsamina girmez. Bu mantikla hepsi en yakin arkadaslarina söylediklerinden sonunda sirri bilmeyen kalmaz. * Kadinlar Telefon a cevap vermeyi sevmez, uzun uzun çalsa dahi rahatsiz olmadan açmayabilirler. Lakin telefonda en uzun konusmalari yapanlar yine onlardir.
21.05.2019
 8  ...

Son Güncelleme: Bugün
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam64
Toplam Ziyaret77310
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80116.8283
Euro7.56717.5974
Hava Durumu