• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100005731277518
  • https://twitter.com/dogruonline

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

Aile Danışmanı İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim

Anasayfa

Cinsel kimlik, bireyin cinsiyetinden haberdar olması, bedeni ve benliğini belli bir cinsellik içinde algılayışı, kabullenişi, duygu ve davranışlarında buna uygun biçimde yönelişidir. Başka bir deyişle; bireyin kadın ya da erkek olarak kendisinin farkına varması ve kabullenmesidir. Bir çocuğun kız ya da erkek doğması cinsel kimliğini kazanması için ilk koşuldur. Çocuk kendi cinsinin eğilimleri desteklendiği sürece kız ya da erkek kimliğini benimseyecektir. Bireyin biyolojik olarak kadın veya erkek grubuna katılmasından çok, cinsiyet rolünü benimsemesi önemlidir. Freud’a göre erkek çocuk cinsiyet rolünü babasıyla özdeşleşerek benimser. Bireyde libido denen hareketli cinsel bir enerji vardır.
20.04.2019
Hayata yön veren sözler var diyorlar bence bu doğru değil.Hayata yön veren davranışlar vardır ve bu en doğru en etkili şekilde çocuklar üzerinde kendini gosterir.Onlar kulaklariyla değil gözleriyle yön belirlerler.Onlarin doğru yürümesini istiyorsanız doğru adım atmalisiniz.Siz doğru ayna olursanız onların endaminda sorun olmaz.alesef ki günümüzde çocuklarımıza karşı uygulanan davranış ve sergilenen tutumu hiç merak ettiniz mi?
30.03.2019
Kadınlar Neden Çok Konuşur Kadın: Yaşamın en güzel en zarif en vefalı ve en anlaşılması zor ve çaba isteyen varlıklarıdır Kadın. Bu hengame içerisinde erkeğin belkide varoluşundan beri en çok zorlandıkları ve yanıldıkları bir konudur bu.Erkekler hep kadınların çok konuşmasından şikayet ederler. Onlara göre kadınlar sürekli konuşan varlıklardır. Ama bu suçlama kadınlara göre tamamen haksızdır.
09.03.2019
Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Kadın; denizin dibindeki inci, parlaklığıyla gözleri alan yakuttur. Küçük şeylerden mutlu olan, mutlu olduğunu da, mutlu olmasına sebep olanı da unutmayandır.
08.03.2019
Hayat bazen bitti dediği noktadan yeniden ve tüm haşmetiyle başlar.  Hayatın dur çizgisine vardığını sandığın noktada bam teline dokunan bir mızrap gibi karşına çıkar ve seni senden alıp götürür bilinmez diyarlara.Ne dur dinlemekte ne ayıp ne kusur.  Tüm sıkıntılar bir den yerle yeksan olur tıpkı İsrafil’in üflediği sur.  Hiçte üşüyormuş gibi durmuyordu.  Minik bir kuş gibi sokulmuştu içime.  Tanıdık bir rüzgardı içim ürperten.  Titremem nedeni hafif hafif esen bu rüzgârıydı, yoksa kalbimin atışlarını anlamsızca artıran çılgınca düşüncelereydi?  Yaşamın yeni bir oyunu muydu sahneye koymam gereken. 
11.02.2019
 8  ...

Son Güncelleme: Bugün
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret65101
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74385.7669
Euro6.37606.4016
Hava Durumu