• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100005731277518
  • https://twitter.com/dogruonline

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

Aile Danışmanı İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim

Anasayfa

 Bir kadın düşünün dört tarafı olumsuzluklarla dolu...Hayatı boyunca hep birilerinin üzerine alması gereken sorumlulukları üstlenmiş..Evin hem erkeği hem kadını olmuş.. Ticari alışverişlerde tüm imzaların ona ait olduğu bir kadın...Görünüşte evli ama içerik olarak tek başına bir kadın...Yanında "adam olmak" düşüncesinden çok uzak biriyle bir evi paylaşan...Sorumluluk duygusundan uzak biriyle hayatına devam eden bir kadın.. Bu kadın düşünün ; bir anne aynı zamanda ...Yani yükü oldukça ağır...Hem eş olmak zorunda ,hem anne,hem çalışan...Tüm bunların içinde kendisi olma şansı olmayan...Yıllarca hayatın renklerinden uzak yaşayan bir kadın...Siyah beyaz hayatın içinde her yeni güne ; kirayı,faturaları,borçları ,evin giderlerini,çocuklarının üstünü başını,okulunu 
03.02.2019
Erkeklerin tarihin akışında bu kadar fazla söz sahibi olmasının, tabiri caiz ise dizginleri en başından eline geçirip sıkı sıkıya yapışmasının altında derin varoluşsal bir eziklik yatmaktadır. İnsanlığın artık resmen kabul etmek ve adını koymak zorunda olduğu büyük bir meselesi vardır: Erkek Meselesi. Bu aslında bütün dünyanın en eski meselesidir. Ekonomik gelişmeyi tamamlamış sosyal gelişmeye kafa yormuş batıda büyük oranda iyileşmiş, bizim gibi doğu toplumlarında ise metastaz evresine geçmiş bir hastalıktır. Ciddi hasta olduğumuzu kabul etmek, kadına şiddetten siyasetteki hırçınlığa kadar pek çok yansıması olan bu sorunu çözmemiz adına ilk ciddi adım olacaktır. Bir sonraki aşamada ise zihin dünyamızdan kelimelerimize kadar bütün bir hayata neşter atmamız gerekecektir.
17.01.2019
Bizler sosyal varlıklarız! Yardımlaşmak, paylaşmak, konuşmak, dertleşmek, tutunmak, güvenmek, sevmek ve sevilmek için birbirimize muhtacız... Varoluşumuza anlam katan ve ruh-beden sağlığımızı en çok etkileyen unsurların başında, başkalarıyla kurduğumuz ilişkiler gelir. Bir başkasının aynasında gördüğümüzde ancak, kendi kendimizi fark ederiz. Sınırsız güce ve maddi imkânlara sahip olsak bile, sağlıklı bağlar kurabileceğimiz başkaları yoksa tüm bunlar anlamını yitirir. Laura Esquivel’in dediği gibi: "Hepimiz içimizde bir kutu kibritle doğarız. Ama tek başımıza bunu yakamayız.’’ Diğer yandan bazılarımız, kendi kibrit kutusunun farkında bile değildir. Böylelerimiz içindeki gücü göremez; kendi kaynaklarına güvenmez! Yaşamla yalnız başına başa çıkamayacağına inanır.
17.01.2019
Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgilim, hangisine kadınım diye hitap eder acaba? İkisinin arasında ne fark var diyeceksiniz. Çok fark var. Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “KADINIM” diye hitap eder. KADINIM;Namusum,Hayatımın Anlamı,Beraber Yaşlanmak Istediğim Insan... Çünkü Evlilik Beraber Yaşayacağınız Birine Rastladığınızda Degil,Beraber Yaşayacağıniza Inandiğinizda Çıkmış Olduğunuz Yolculuğun Adıdır. Ve KADINIM da bu yolculuğun Kaptanıdır. 
06.01.2019
Çocuklar bireysel farklılıklarla doğarlar. Bazı çocukları büyütmek, anne-babadan daha fazla enerji çekerken, bazıları ise daha kolay büyür. Bu gibi durumlarda çocukların neden diğerlerinden farklı olduğu değil, o durumla nasıl başa çıkılacağıyla ilgilenilmesi daha faydalıdır. Çocuklarda disleksi hastalığı nedir, belirtileri nelerdir,tedavisi nasıl yapılır gibi aklımıza takılan pekçok konuda Ailelerden gelen sorular ve yanıtlarımız. Çocukların bazıları, doğuştan itibaren kurallara, sınırlara ve çevresel etkilere daha kolay uyum gösterirken, bazıları ise kurallara ve sınırlara uyum göstermekte güçlük çekerler.
02.01.2019
 9  ...

Son Güncelleme: Bugün
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam36
Toplam Ziyaret65101
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74385.7669
Euro6.37606.4016
Hava Durumu