• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Bir kadını anlamak  istiyorsan Yargılamadan Anla, Sorgulamadan Dinle…Ad Koyunca Büyüsü Bozulur Diye;  İsimsiz, İzinsiz, İçinden Sev demişti bir kadın. Haksız da sayılmaz hani…Çünkü kadın iç içe girmiş Matruşka bebeği gibidir korkularını kırgınlıklarını ve beklentilerini açıkça söylemez. Siz bakarken anlayacak ,dinlerken öğrenecek ve okurken tanıyacaksınız. Kadınları dinlerken kulaklarınızla dinleyin ancak gözlerinizle de takibetmeyi unutmayın. Kadın kocasının, delikanlılıkta sevgilisi, olgun çağda arkadaşı, ihtiyarlıkta da hasta bakıcısıdır                 Bacon              Kadınlar erkekleri değiştirmeye çabalamadan, onları oldukları gibi kabul ettikleri sürece, erkekler de ağır ağır ama emin adımlarla kadınların “sevilmek”, “ilgilenilmek”, “anlaşılmak”, “konuşmak” ve “saygı görmek” gibi doğalarına özgü gereksinimlerini ve isteklerini anlama yolunda ilerleyecekler ve onlara daha fazlasını vermek isteyeceklerdir…
13.11.2020
Empati, bireyin, kendisini karşısındaki insanın yerine koyarak, onun duygu ve düşüncelerinin neler olabileceğini hissetmesi, tahmin etmesi, anlaması durumudur. Empatinin nasıl oluştuğuna bakarsak, öncelikle insanın kişiliğine değinmemiz gerekir. İnsanın kişiliği; karakterinin ve mizacının birleşimidir. Karakter, bireyin sosyal, toplumsal, ahlaki yönüdür. Mizaç ise bireyin doğuştan gelen huylarıdır. İşte bu noktada, “Empati karakterin parçası mı yoksa mizacın parçası mı?” sorusu ile karşılaşıyoruz. Bilim adamları net bir cevap bulmak için konu hakkında çeşitli deneyler, araştırmalar ve çalışmalar hala yapmaktadırlar. Araştırma sonuçlarına göre, empati yeteneği doğuştan gelir; ancak kalıcı bir yetenek değildir. Kendiliğinden yok olmaya başlar. Yani empati yeteneğinin var oluşu mizaç ile ilgili olsa da onu kaybetmek ya da kaybetmemek karakter ile ilgilidir.
04.11.2020
Evlilik, beraber yaşayabileceğiniz birini bulduğunda değil, beraber yaşlanabileceğinize inanacağınız birini bulduğunuzda yapmış olduğunuz bir gönül sözleşmesidir. Evliliğe bu perspektiften bakarsak mutluluğa giden bir istikamete doğru yol alırız. Çünkü mutluluğun kendisi bir yoldur oraya giden bir yol yoktur. Onu siz inşa edeceksiniz.             Evlilik ve evlenme düşüncesini güzel anlatan bir yazı: Evlenmek niyetiyle görüşmeye gelmişlerdi. Delikanlı, genç kızı, şöyle bir süzdü ve sessizce düşündü: "Güzel kız fena değil. Ama biraz kendini beğenmiş. Acaba bu hali devam eder mi? Ya ederse? O zaman bununla  yaşanmaz. Ben dayanamam ukala bir kadına, kadın dediğin biraz uysal olmalı... Neyse canım, hele bir evlenmeyi kabul etsin. Ben onu değiştirmeyi bilirim." Ve bu düşüncesini içine gömerek ilk maskesini kullanmaya başladı.
29.10.2020
Ayakkabıcı, yeni getirdiği malları vitrine yerleştirirken, sokaktaki bir çocuk onu izlemekteydi. Okullar kapanmak üzere olduğundan, spor ayakkabılara rağbet fazlaydı. Gerçi mallar lüks sayılmazdı; ama küçük bir dükkan için yeterliydi. Onların en güzelini ön tarafa koyunca, çocuk vitrine doğru biraz daha yaklaştı. Fakat bir koltuk değneği kullanmaktaydı. Hem de güçlükle. Adam ona bir kez daha göz attı. Üstündeki pantolonun sol kısmı, dizinin alt kısmından sonra boştu. Bu yüzden de sağa sola uçuşuyordu. Çocuğun baktığı ayakkabılar, sanki onu kendinden geçirmişti. Bir müddet öyle durdu. Daldığı hülyadan çıkıp yola koyulduğunda, adam dükkandan dışarı fırlayıp - Küçük!. diye seslendi. Ayakkabı almayı düşündün mü? Bu seneki modeller bir harika! . Çocuk, ona dönerek   : - Gerçekten çok güzeller!. diye tebessüm etti. Ama benim bir bacağım doğuştan eksik - Bence önemli değil!. diye atıldı adam. Bu dünyada her şeyiyle tam insan yok ki!. Kiminin eli eksik, kiminin de bacağı. Kiminin de aklı ya da vicdanı.
23.10.2020
Anadolu Kültürü Çok eşsiz ve hoşgörülü bir hazinedir.Ancak bu hoşgörülü ve değerli mirasımızı bazı yanlış uygulamalar sonucunda aile bireylerinin kendilerini değersiz ve mutsuz hissetmelerini yol açacak şekilde kullanıyoruz. Bunlardan birisi de Birçok ailede kendilerinin ve çocuklarının rahat edebilecekleri yer ve eşyalar misafirlere ayrılarak büyük bir yanlış içine girmektedirler. Misafir odası,misafir tabağı,misafir koltuğu gibi gereksiz bir sürü işlem. Oysa misafir benim evime geliyorsa benim oturduğum yere oturmalı yedigimden yemeli yoksa bana gelmesinin manası yoktur otele gitsin.
14.10.2020
... 10 ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam74
Toplam Ziyaret132382
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar13.375213.4288
Euro15.140015.2007
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>