• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/profile.php?id=100005731277518
  • https://twitter.com/dogruonline

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

Aile Danışmanı İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim

Anasayfa

Hayatin bilinmezlikleri ve çıkmazları arasında debelenirken ; Hiç düşündünüz mü orjinal kişiliklerinizden Kaç kopya çıkarılabileceğini? Kaç farklı hayatı bir arada yaşadığınızın farkında mısınız? İstemeden yaptıklarınız isteyip yapamadıklarınız, gündüz yapıp gece pişman olduklarınızla nasıl çaresizce başka başka dünyalara doğru kanat çırpmaya çabaladığınızı fark ediyor musunuz?  
29.11.2018
Yaşlanmak bir zaman algısı ve bir süreçtir.İnsanın yaşadıklarını değerli kılan tecrübesidir.Yoksa zaman armutları olgunlaştırır insanları değil.Hepimizin hayatında anne ve babalarımızdan aldiğimiz inanılmaz güzel ve etkili tecrübe ürünü öğütler vardır.iştr sizin için bunlardan bazılarını derledik.Kendinizden çok şey bulacağınız güzel öğütler. 1- Evladım Sevinçleri sakın erteleme, çünkü her şeyin telafisi vardır ama zamanın asla…Anı yaşa farkında ol ve elindekilerle mutlu olmayı öğren. 2 -Eşini ,işini ve arkadaşını çok iyi seç. Çünkü mutluluğun veya mutsuzluğun buna bağlı. 3- Her gün 30 dakika yürüyüş yap, çok su iç. Her yemekten sonra şükret. 4- Bir arkadaşına sırrını açmadan önce 2 kere düşün. İncele, Tanı, Değerlendir sonra güven 5- Kaybedecek şeyleri olmayan ve Kadının suskunlaşanından kork. 6- Çocukların adalet sözcüğünü duyduklarında seni hatırlasınlar. Adil ve dürüst ol.
06.11.2018
Bazen çocuklarımızı eğitmek yerine onların yeteneklerini törpüliyerek onların başarılı ancak yeteneksiz birer birey olmasını sağlıyoruz. Dersleri iyi ancak A sosyal ve mutsuz bireyler geliştirmekteyiz. Çocuğa ders çalış demeyin Ailelerin çocuğa 'kaç aldığı' yerine 'ne öğrendiği'ni sorması gerektiğini unutmayın , "5 alması önemli değil, ne öğrendiği önemli. Belki iyi öğrendi ama 3 aldı. Öğrenmeye teşvik etmek gerekiyor"  Çocuğa ders çalış demeyin Çocuklara sürekli "ders çalış" denilmemesi gerektiğinin altını çizerek, ders çalışmanın duygusal bir olay olduğunu ve çocuğun duygularına hitap edilmesi gerektiğini unutmayalım.
26.10.2018
ŞİDDETTEN KAÇININ  Aile cok ozel ve anlamli bir kavramdır.Insan olabilmenin doğru ve gerçek bir ifadesidir Aile.Oysa günümüzde  bu kavramin içi iyice boşaltıldı. Bugun baska bir bakis acisiyla inceleyecez Aile mefhumunu.Dogruyu bilinmesi gerekeni ve pazarlanan kavramlarla islama gore Aile nedir. Bugün islam adına hareket ettiğini sanan şarlatanlar dönüp Peygamber Efendimizin hayatına baksınlar ve göreceklerdir ki .Şiddet, ailenin ruhu olan sevgi ve saygıyı temelden sarsar. Peygamberimiz hayatı boyunca hiçbir zaman eşine  hizmetçisine, çocuğuna 
12.10.2018
             İnsan algılarını açıklama ve davranışlarının kaynağını öğrenme amacıyla birçok çalışma yapılmıştır. Bunlarda en önemlilerinden biri 1950’lerde ortaya konan  Bilişsel çelişki kuramıdır.             Aslen bir sosyal psikoloji konusu olan Bilişsel Çelişki, 1950’lerden itibaren iletişim modelleri ve kitle iletişimi hakkındaki çalışmalarda da kendine yer edinmiştir. Modelin, insan iletişimine olan ilgisi bu açıdan önemlidir. Kuram; Bilişsel Çatışma, Bilişsel Tutarlılık ve Çelişki Kuramı, Bilişsel Uyumsuzluk Kuramı gibi isimlerle de anılmaktadır. Orijinal ismi; Cognitive Dissonance olan kuramı ortaya atan kişi; ABD’li sosyal psikolog Leon Festinger dir. Sosyal Karşılaştırma gibi teorileri de ortaya atan, Festinger, pozitivist akımın iletişim biliminde etkin olmasını da sağlamıştır.
23.09.2018
... 10 ...

Son Güncelleme: Bugün
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam49
Toplam Ziyaret57183
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.74985.7728
Euro6.36106.3865
Hava Durumu
Anlık
Yarın
32° 34° 18°