• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Ömer Doğru

Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Cinsel kimlik, bireyin cinsiyetinden haberdar olması, bedeni ve benliğini belli bir cinsellik içinde algılayışı, kabullenişi, duygu ve davranışlarında buna uygun biçimde yönelişidir. Başka bir deyişle; bireyin kadın ya da erkek olarak kendisinin farkına varması ve kabullenmesidir. Bir çocuğun kız ya da erkek doğması cinsel kimliğini kazanması için ilk koşuldur. Çocuk kendi cinsinin eğilimleri desteklendiği sürece kız ya da erkek kimliğini benimseyecektir. Bireyin biyolojik olarak kadın veya erkek grubuna katılmasından çok, cinsiyet rolünü benimsemesi önemlidir. Freud’a göre erkek çocuk cinsiyet rolünü babasıyla özdeşleşerek benimser. Bireyde libido denen hareketli cinsel bir enerji vardır. Bu enerji yaşam boyu bireyin önemli davranışlarını yönlendirir. Erkek çocuk, babası ile kendisi arasında benzerlik görür, kendini babasıyla özdeşleştirir.
19.05.2018
Duygu düşünce ve bilginin her türlü yolla paylaşılma yöntemine İletişim denir. Olumlu ,olumsuz,direkt,dolaylı sade ve süslü şekilerinde yapılabilmektedir iletişim. Algı:   Duyumların anlamlı hale getirilme sürecidir,Algıda seçicilik ve Algı Yanılmaları olmaktadır. İletişim:  “Duygu, düşünce ve bilgilerin her türlü yolla başkaları ile paylaşılması”durumuna denir İletişimin amacı: Sorunlarımızı çözmek, gereksinimlerimizi karşılamak ve Doğru Anlaşılmaktır Etkili iletişim nasıl kurulur ve hangi davranışlarımız etkili iletişim olarak tanımlanabilir? Genelde kendimizi ifade ederken, ya saldırgan davranırız ya savunmadayızdır, ya pasif ve de etkisizizdir, ya da girişken, etkili ve de sorun çözmeye yönelik davranırız… 1-Ebeveyn 2-Çocuk 3-Yetişkin ilrtişimi
28.04.2022
Bugün 14 Şubat Ve Sevenler Sevdiklerine Ay Işığında Şiir Yazar Gibi Duyguyla Bakarken Hüzünlü Ve Heyecan Dolu Bir Yürekle... Ostedim ki Bir de bizden dinleyin Aşkı ve Aşığı Özlem ve ayrılık acısıyla İçin için ağlayan bir Yörük Kızına sormuşlar aşk nedir diye, Gözleri çakmak çakmak bakışları uzakların yelesine takılmış kız usulca fısıldamış: Siz hiç, karın boşluğunuza yumruk yediniz mi? Kabuk bağlayan yaranıza tuz basıldı mı hiç, Ağlamanın yasak iç çekmenin ayıp ve kaçmanın imkansız olduğu bir dehlizdir aşk. Unutmanın yok olmak,sabretmenin boğulmak, iç çekmenin isyan olduğu bir duygunun adıdır aşk. Yaranın yarin, yarinin yara olduğu yüreğinde inceden sızan bir özlem akıntısıdır sonsuza. Kimseye anlatamadığın sebep aramadığın,hesap sormadığın ve kendinle boğuşmaktan bitkin düştüğünde kanayan yaranın acısını sevebilmektir aşk. Üzülmektir,özlemektir,kavuşamamaktır Aşk acı çekmektir, lakin..Aşk, insanoğlunun yaradılışından itibaren sahip olduğu en temel tutkusu, giderek bir hastalığı.
14.02.2022
Kadın,değerini ve önemini kimseye borçlu olamayn,varlığı değer,duruşu asalet,mücadelesi dünyayı yerinden oynatacak kadar güçlü ve bu gücünün farkına vardığında da hiç bir şeye eyvallah etmeyen 24 ayar som altın değerinde nadide bir mücevherdir. 1. Unutma! Sen değerlisin. Özel Ve Önemlisin Altın kullandığı yere göre değer almaz kendiliğindedir onun değeri. 2-Çalışsan da çalışmasan da... Ünlü olsan da olmasan da...zengin fakir evli bekar olman bunu değiştirmez. 3-O erkek seni istese de istemese de sevsen de sevilsen de Sen sen olduğun için bi'tanesin. 4. Kadın olmanın tadını çıkartmalısın. Biraz şefkat, biraz anaçlık, biraz dişilik, biraz seksilik, bolca zeka ve altıncı his... Sen şahanesin! MUTLULUK SENİN İÇİNDE 5. Göbeğin çıktı diye, 36 bedenden çok uzaksın diye, saçların o reklamlardaki kız gibi dalgalanmıyor diye eksik değilsin.
22.01.2022
Her şeye rağmen ve herkese inat bir hayat güzeldir ve yaşanmaya değer.
17.06.2015
 2  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam76
Toplam Ziyaret188553
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar28.831328.9469
Euro31.329631.4551
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>