• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Pozitif Düşünce , olumsuzluklara razı olmayan, her koşulda yapabilecek iyi bir şeyin olduğuna inanan , insan hayatını olumlu yönde etkileyen bir düşünce tarzıdır. Bu gün artık iş, spor ve sanat dünyasında bile pozitif düşünce ve beyin gücü verim arttırıcı bir faktör olarak kabul edilmektedir. Doğu felsefesinin ana kaynağı olan pozitif düşünce günümüzde batı tıbbının da benimsediği sihirli bir kelimedir. Doğada , evrende her şey karşılıklı etkileşim halindedir. Zihinle beden arasında da böyle bir etkileşim vardır. Zihindeki olumlu düşünceler bedende bir takım olumlu sonuçlar yaratıyor.Mutlu insanlarda veya ızdırabını dindirme imkanı arayan kişilerin beyninde, Endorfin denilen bir çeşit doğal morfin salgılanır. Bu morfin bildiğimiz morfinden en az yüz kez daha güçlüdür. Kişinin ızdırabını dindirmesine yardımcı olur. Bu da insana mutluluk verir.
25.09.2016
Günümüzde ailelerin ve okul rehber öğretmenlerinin en çok dikkat etmeleri gereken konuların başında Cinsel İstismar ve buna bağlı gelişen travmalar olmalıdır. Çünkü bu konu hem çok hassas hem de çok tehlikeli bir konudur ve mutlaka uzmanının gözetiminde ele alınmalıdır. Aileler böyle bir konuyla karşılaştıklarında yapmaları gereken ilk ve en önemli şey sakin davranmak ve çocuğu mutlaka sonuna kadar dinlemektir. Bu dinlemeyi genelde çocuk uykuya dalmaya hazırlandığı zaman sohbet havasında ve sorgulamadan yapmak gerekmektedir. Çünkü uykuya dalmadan önce çocuklar gevşer ve kendilerini daha rahat ifade ederler. Konuyu çok korkunç değerlendirir ve paniklerseniz çocuk suçu kendinde bulur ve anlatmaktan vazgeçer. Çünkü istismar çoğu zaman ailenin içinden veya hiç beklemedikleri ve konduramayacakları kişiler tarafından uygulanmaktadır.
04.09.2016
İnsanlık tarihi boyunca tüm bilim adamlarının araştırma ve icatlarını insanları mutlu etmek için yapmışlardır ve bugünkü çabalar da bu bağlamdadır. İnsanın en büyük başarısı Mutlu Olmayı Başarabilmesidir. Gerçekten mutlu hissetmenin bilimsel bir formülü olduğunu biliyor muydunuz? Araştırmalar; mutluluğun yolunun küçük değişikliklerden geçtiğini gösteriyor Dünyanın dört bir yaSon yıllarda mutluluk, yaşama sevinci ve pozitif olma konularına sıkça eğilen bilim adamları, ortaya hayatı güzelleştirecek öneriler çıkardı.
27.08.2016
Çocuklarimizi yontmak,düzeltmek ve kendimize benzetmek değil esas.Esas olan davranışlarınızla örnek,sozlerimizle rehber ve anlayışımızla rol model olmaliyizToplumumuzda çocukların gelişimi ve eğitimi konusunda yeteri kadar özen gösterilmediği ve teknolojik imkankanların gelişmesiyle öz güven ve mahrem alan kavramının yeterince kavratılmadığı görülmektedir Çocukların kendisine karşı yapılabilecek davranışları ayırt etmeye ve sakıncalı olanlara karşı koruması için verilecek eğitimlerin çok erken yaşta başlaması gerekmektedir. Bilinç ve özgüvenin ,temkin ve özgürlüğün dengesinin iyi korunması ve Farkındalık oluşturulması sağlanmalıdır.
20.08.2016
Çocukluk çağında erkek çocuk babasıyla, kız çocuk ise annesiyle özdeşleşir. Bunun sonucu cinsel kimlik ayrışır ve gelişir. İlk aylardan başlayarak anne ve baba bebeğin cinsine uygun davranmaya özen gösterir. Kız çocuğunun saçına çiçekler takılır, renkli süslü kıyafetler giydirilir. Kız ve erkek çocukların oyuncak seçimleri farklılaşır. Kız çocuk “benim cici, tatlı kızım” diye sevilirken, erkek çocuk “benim aslan oğlum” diye övülür. Anneler erkek çocuklarına “ baban yokken evin erkeği sensin, beni sen koruyacaksın” derken kız çocuklarına “sen benim en iyi yardımcımsın” derler.
02.08.2016
... 11 ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam24
Toplam Ziyaret145810
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.335717.4051
Euro18.262618.3357
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>