• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Bizi yaşatan, hayata bağlayan, zorluklarla mücadele gücümüzü kamçılayan, ölüm ile hayat arasında bir köprüdür umut. Herşeye rağmen herkese inat direnmektir.Çünkü korktukça tutsak,umut ettikçe özgür olduğunu bilmelisin. Her şeye rağmen herkese inat yaşama azmini yitirmeden,kendimizle mücadelemizi hasmımızla kavgamızı, hısmınızla sevdamızı hayat gayesi yapmadan yaşamaktır umut.         Eğer nefes alabiliyorsanız, içinizde umut ışığı hep yanacaktır, yanmalı. İnsanın içinde yanan o ışık hayal gücü ile sabırla desteklenerek hayat bulur. Kimi zaman bir fakirin sofrasında ki çorbada, kimi zaman zenginin bankada ki hesabında, bir hastanın ilacında ki şifada, bir öğrencinin notunda, bir gencin geleceğinde, bir aşığın vuslatında, bir memurun emeklisinde, bir kuşun kanadında, bir toplumun savaşsız, barış, kardeşlik sevgi duyguları ile bezenmiş çağdaş uygarlığı yakalamasında, soğukta titreyen evsiz bir yetimin sıcacık huzurlu bir evinde, huzuru tüketmiş bir ailenin,saadetinde gizlidir umut.
21.02.2022
Çocuklara cinsel eğitim vermeye ne zaman başlamalı? Cinsel eğitim doğum öncesi dönemde bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesiyle başlayıp ergenliğin son dönemine kadar devam eden bir süreçtir. Süreç diyoruz yani 1 kere verilerek bitecek bir olay değildir. Süreklilik arzeden, farklı dönemlerde farklı bilgi ihtiyacını doğurur. Dikkat edilirse doğum öncesi dönemden başlıyor dedik. Peki bu nasıl oluyor? Anne-baba bebeğin cinsiyetinin öğrenilmesiyle birlikte o cinsiyete uygun tutumlar geliştirmeye başlıyorlar. Örneğin kızsa pembe, erkekse mavi giysilerini alınması gibi. Çocuk doğduğu gibi hem içgüdüsel hem de hazırlanılan tutumlara göre davranmaya başlıyor. Her çocuğun cinsel eğitimde ilk öğrenim yeri ailedir. Bu sorular genelde 3 yaşa civarı gelmeye başlar.
11.07.2018
Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB), insanların obsesyon adı verilen sürekli tekrar eden düşüncelere sahip olması ve bu düşüncenin kendisini rahatsız etmesinden ötürü, genellikle rahatlamak amacıyla ritüel veya kompulsiyon adı verilen sürekli tekrar eden davranışlarda bulunmasıyla karakterize bir durumdur. Obsesif kompulsif bozukluğa (OKB) sahip hastalar, kontrol edemedikleri düşünceleri, korkuları veya imgeleri saplantı halinde yaşarlar. Bu durum hem kendileri hem de çevresindekiler için son derece rahatsız edici olabilir. Bu düşüncelerin ürettiği kaygı, gerginlik, kendini tekrarlayan davranışları, ritüeller veya rutinlerin zorunlu hale gelmesine neden olur. Obsesif kompulsif bozukluk (OKB) hastaları tüm bu zorunlulukları, takıntılı düşünceleri önlemek veya ortadan kaldırmayı sağlamak amacıyla tüm bunları bir rutin haline getirir.
14.12.2021
Türk toplumu gelenek ve inançlarından uzaklaşıp kendine yabancılaştığı bir ortamda sosyal medyanın yıkıcılığı basının ve film sektörünün yıkıcı ve tahrip edici gücü karşısında eriyen aile mefhumu ve sapkın davranışların hortlaması. Türk aile yapısına tamamen ters ve sapıkça davranışların meşru gösterilip beğenilen sanatçıların eliyle servis edilmesi. Bir dizide ünlü sanatçının yengesiyle baldızıyla ilişki yaşaması 
29.06.2018
Ebeveynlik, çocuklarınıza rahat bir hayat sunmaktan daha fazlasıdır. Duygusal olarak çocuğun yanında olmak ve onlara bir güvenlik hissi vermek de en az bunun kadar önemlidir. İşte çocukları daha iyi anlamanıza yardımcı olacak birkaç temel ipucu. Seçkin psikolog Sigmund Freud'a göre, bebekler başlangıçta içgüdüsel ve bencil dürtüler tarafından yönlendirilir ancak zaman içinde kademeli olarak anne babalarının değer ve kurallarını benimseyerek daha gerçekçi bir yaklaşım edinirler. Bunlar, çocuğun vicdanının gelişiminde rol oynar. Ebeveynler olarak sizin üzerinde çalışmanız gereken en önemli şeylerden biri çocuğunuzun psikolojisini anlamaktır. Hayır, ebeveynlik konusunda bir dereceye sahip olmanıza gerek yok. Yapmanız gereken çocuğunuzun neyi sevip neden hoşlanmadığını, onu neyin güldürdüğünü, motive ettiğini ya da neyin mutsuz ettiğini, ağlattığını çözmektir.
28.02.2022
... 45 ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi3
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret150113
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.928518.0003
Euro18.311018.3843
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>