• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Ömer Doğru

Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

İstifçilik de denilen bu sorun, değersiz, sağlıksız, kullanılmayan tüm eşyaların biriktirilmesi ve atılamaması durumuna denir. Tutumlu olmak, bazı eşyaları ileride lazım olabilir düşüncesi ile saklamak biriktirme hastalığı değildir. Biriktirme hastalığında, toplanan ve bir türlü atılamayan eşyalarda bir düzensizlik ve tutarsızlık vardır. Bu yüzden koleksiyonculuktan da çok farklıdır. Kolleksiyonerler, sadece bir ya da birkaç alanla alakalı eşyaları toplarlar. Üstelik toplanan eşyalarda bir düzen ve intizam vardır. Hobilerini belirli bir disiplinle yürütürler. Biriktirme hastalığında ise düzensiz ve dağınık bir toplama özelliği olduğunu dir. Nüfusun %3’ü Biriktiriyor Bu hastalığın insanlarda görülme sıklığı azımsanmayacak sayıdadır. Nüfusun yüzde 3’ü hatta belki daha fazlasında biriktirme sorunu bulunduğu tahmin edilmektedir. Bu hastalık, genellikle çok gizli tutulduğundan kesin bir rakam vermek mümkün değildir.
08.02.2021
Hayatımızın akışı süreinde bu akışın kalitesini arttıran en önemli ve değerli varlık hayatımıza giren insandır. Daha önce hayatımızda olan aile bireylerimiz ve dostlarımız yaşadığımız sürecin temel taşlarıdır. Bu durumu renklendiren ve yeni bir anlam katan ise yüreğimize hükmeden değerli varlığımızdır. Bir erkeğin hayatının kalitesi değer verdği ve hayatını paylaştığı kadının hayata bakış tarzıyla doğru orantılıdır.Hani bir Atasözü var ''Erkek para çokken kadın para yokken kendini belli eder'' bunun  ışığında bir erkeğin kadından ne beklediği ve onu neden tercih ettiği çok önemlidir. Beraber yaşayabileceği bir kadın seçmişse bu onu yalnızlığa ve mutsuzluğa sürükleyecektir. Eğer beraber YAŞLANACAĞI bir kadın seçer ve hayatını ona göre dizayn ederse hayatı yaşanır bir huzur bahçesi olur.
19.01.2021
Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgilim, hangisine kadınım diye hitap eder acaba? İkisinin arasında ne fark var diyeceksiniz. Çok fark var. Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “KADINIM” diye hitap eder. KADINIM;Namusum,Hayatımın Anlamı,Beraber Yaşlanmak Istediğim Insan... Çünkü Evlilik Beraber Yaşayacağınız Birine Rastladığınızda Degil,Beraber Yaşayacağıniza Inandiğinizda Çıkmış Olduğunuz Yolculuğun Adıdır. Ve KADINIM da bu yolculuğun Kaptanıdır. Sevgilim dediği, günlerini gün ettiği, hoş vakit geçirdiği, bazen boşluğunu dolduran, bazen hüznünü dağıtan, bazen onu eğlendiren, bazen onu dertlerinden uzaklaştıran ya da boş zamanlarını doldurandır. Hatta onunla evlenebilir bile. Çocukları bile olur.
07.01.2021
Peki insan nasıl mutlu olmayı başarır onu mutlu edeceğini zannettiği çok parası olmadan. Birinci kural Kendinden çok şey başkasından az şey bekleyerek IŞTE BASİT BİR KAÇ HATIRLATMA. Kinden ve nefretten kurtulun bağışlayıcı olun, pozitif bakın.Kin size yük getirir başkasına değil. İnsanlara iyi davranın ama seni İNSAN gibi değil İmkan gibi görenleri hayatından çıkar. Problemlerinizi avantaj çevirmeyi bilin.Her serde bir hayır, her problemin sonunda bir çözüm vardır. Sahip olduklarınız için şükredin. Sizin sahip olduklarınız dertleri nimet görenler vardır Hayalleriniz büyük olsun, umutlarınız engin, adımlarınız kıza gönlünüz zengin. Her şeyi kafanıza takmayın, hayatınız başkasının hayali olabilir. Sağlık huzurun kaynağıdır. Diğerleri hakkında iyi konuşun ölçüzülük ve dedikodu Radyasyon gibidir sizi hasta eder Bahane bulmayı bırakın, elinden geleni yap sonucu Allaha bırak Tevekkül önemlidir. Geçmişi yaşarsan Mutsuz, gelecekte yaşarsan kaygılı, anı yaşarsan mutlu olursun.
05.01.2021
Mutluluğa giden bir yol yoktur mutluluğun kendisi bir yoldur ve onu sen inşa edeceksin. Bazen fırsatlarını değerlendireceksin, bazen sevinçlerini basamak yapacaksın, bazen korkularının sana gösterdiği ışığı takip edeceksin ve bazen de her şeyi akışına bırakacaksın. Yani hayatın bir gemi ve dümeni sendedir. Fırtınayı da açık havayı da sen yöneteceksin. Bir zamanlar  bir ülkede büyük, şatafatlı bir sarayda çok meşhur bir bilge yaşarmış. Herkes üstesinden gelemediği sorunların çözümünde onun yardımına başvururmuş. Bilge çok tecrübeli, bilgili ve insanlara yardım etmeyi çok seven bir insanmış. Günün birinde bir genç gelmiş saraya. Bilge ile görüşmek istediğini, ona soracağı çok önemli bir soru olduğunu söylemiş. Kendisinden önce gelen insanları bir süre bekledikten sonra alınmış huzura. O çok meşhur bilge insan bütün heybetiyle karşısındadır artık. Saygıyla selamlamış önce, sonra titrek bir sesle sormuş; -“Bana mutluluğun sırrını anlatabilir misiniz?”
18.12.2020
 6  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam21
Toplam Ziyaret200798
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar32.171532.3004
Euro34.902035.0419
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>