• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Aile yaşantımızda en çok kendimize problem olarak gördüğümüz zaman para ve emek sarfettiğimiz çocuklarımızın eğitim ve kişisel  gelişimidir. Bu bağlamda çocukta gelişmesi gereken birincil duygu sağlam bir kişilik ve özgüvendir. Özgüven duygusu, kişiliğin temelini oluşturur. Öyle ki, bir çocuğu yetiştirirken en öncelikli konulardan biri ona özgüven duygusunu kazandırmaktır.  Bir çok anne-baba akademik başarıyı herşeyin üstünde tutar ama aslına bakılırsa, genelde kişilik yapısı özelde de özgün duygusunun gelişimi çok önemlidir.
19.10.2017
Stres: Yaşamış Olduğumuz fiziksel ve duygusal durumlara karşı vermiş olduğumuz ruhsal tepkiler ve gerilimlerdir. Bunum iki ana unsuru vardır 1-Stres faktörleri  2-Stres Altındayken Vermiş Olduğumuz Tepkiler. Bu durumdayken metabolizma ve ruhsal durumumuzda önemli değişiklikler olmaya başlar. Beynimiz Savaş Veya Kaç taktiğini uygulayarak Beynimizin ön tarafında bulunan Frontal Kortex Bölgesinde (Bu bölgede algı duygu ve duygu durum değişiklikleri merkezidir) Kortuzol (Karaciğer tarafından üretilen salgı ) ve Glukagon (Pankreastaki Langerhens adacıklarında salgılanan kan şekerini hızlı arttıran bir salgı )
15.10.2017
Bende Mecnûn'dan fazla âşıklık istidadı var Gerçek Aşık Benim Mecnûn'un ancak adı var(Fuzuli) Aşk;meçhule giden bir yolcunun Kaf Dağında aradığı Leyla sının hüznünü yüreğinde,umudunu kalbinde,ışığını gözünde taşıma azmidir bir an dur olmadan yolundan… Aşk;günümüzde anlaşıldığı gibi ne ten sevgisi ne de iş sarpa sarınca her şeyi unutup nefret tohumlarını kusmanın menfaat tarlası değildir. Yaş almak sadece bir sayıdır. Aşık gönlü kocamaz demiş Reyhani Usta. Sevilmeye değer gördüğün yüce bir gönle teslimi silah etmektir savaşın en hararetli zamanında. Her şeye rağmen ve herkese inat direnebilmektir köhnemiş sıradan düşüncelere isyan edercesine.. Aşk sevebilme ihtimalini sevmektir Mehlika Sultanin aşıkları gibi bıkmadan ve beklemeden sevmek. Aşk umudun tükendiği yerde yine yeniden filizlenebilmektir çorak topraklarda susuz ve kimsesiz.
19.09.2017
Bir Ceza Avukatının Anıları’nı kaleme almıştı Dr. Faruk Eren.Bir Ceza Avukatının anılarını yazarken içinden süzülen derin acıların inlemesiydi o cümle…’’ Suçluyu kazıyınız Altından İnsan Çıkar.’’Oysa toplum etiketi yapıştırmış ve cezasını kesmişti o insanların.ve mahkum olmuşlardı toplum vicdanında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan yığınlar nezdinde… Oysa olay öyle değildi ve onları gördüğümüz kare sonuç perdesiydi bu tiyatro oyununun ve üstelik bir çoğuna sebep te kendileri değil onları yargılayanların güç aldıkları köhne düşünceler ve önyargılı tutumlarıydı. Bir çoğu çocuktu bir o kadarı da çaresiz ve çıkmazda…
30.08.2017
Kulağa cok zit iki kelime gibi gelse de aslinda Aşk Ve Nefret aynı kaynaktan beslenen iki farklı çeşme gibidir. Insan en çok sevdiğine en fazla nefret edermiş meğer.Nefret sevginin dönüşmesi sürecinde acı ve öfkeyle beslenmiş bir meyve gibidir. Acısında kırgınlık,Kizginliginda pişmanlık ve yaşanması mümkünken yaşayamadığının acı hatırası yatmaktadır sol yanının en derininden. Ve aşk nefretin yarim kalan hayal binasının yeniden inşasına başlama sürecidir Herşeye rağmen Herkese Inat olarak. Uzmanlar, aşk ve nefret duygularının beyin hareketliliği açısından çok benzediğini, muhakeme ve aklıselimin merkezi olan korteksin nefretten farklı olarak aşk esnasında devre dışı kaldığını kaydetti. Ayrıca kadın ve erkek beyninin aşkı farklı yaşadığını, romantizmin de ömrünün sınırlı olduğuna ve bunun uzun veya kısa olmasına kişilerin yetişme tarzı belirler.
30.08.2017
 6  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam33
Toplam Ziyaret145819
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.335717.4051
Euro18.262618.3357
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>