• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Her an bir ışıkla Ve her son bir hüzünle perçinlenirken Binlerce kök salarak kavramalıyız hayatı yeniden.. Yıllar boyu gerek özel yaşamımda, gerek arkadaş çevremde, geçmişe takılmak yerine, olumsuz koşulları aşmayı bilen, bireysel gelişimlerine önem ve öncelik veren insanlar tanıdım. Bu insanlara saygı, sevgi ve hayranlık duydum.  Bu insanların ortak noktası; kültürlerini arttırmak ve bilinçlerini geliştirmek için verdikleri çaba ve emek ile ezberci eğitimin dışında kazanılan bir yaşam deneyimiydi. Bu sadece diplomayla, etiketlerle yada parayla kazanılacak bir şey değildi. Kültür, insanın ve yaşamın kalitesini arttıran en önemli unsur ve bir yaşam manifestosudur.
13.08.2017
Zeka ile öğrenme arasında pozitif bir ilişki olduğu biliniyor. Ama öyle bir etken var ki zeki çocukların öğrenmesini zorlaştırıyor. O da ailelerin ve öğretmenlerin sürekli çocukların zekasını övmesi. “Amcası, benim kızım çok zekidir!” “Senin gibi zeki bir çocuğa yakışıyor mu?” “Teyzesi, Bülent’in bütün dersleri 5. Çok zekidir!”   
07.07.2017
Toplumsal değerler belli bir toplumda oluşan,ortaklaşa kabul gören,duygu,düşünce ve kuralların uygulama biçimlerini yansıtan ölçütlerdir.Genellikle örf ve adet,ahlak ve inançlara dayanır.İnsan davranışlarının hangilerinin iyi,hangilerinin doğru ve yararlı olduğunu belirtir. Saygı, Sevgi, Hoşgörü, Vefa, Dürüstlük,  Yardımseverlik, Kardeşlik Dostluk, Namus, Sadakat,kadir kıymet bilme, Dayanışma Yaurtseverlik bilinen toplumsal değerlerdir. Kaybettiğimiz o kadar çok değerlerimiz var ki,bunları anlatmaya sayfalar bile yetmez.
24.06.2017
Bu sıralar tanıdığım ve çalıştığım birçok kişiyi “gerçek aşkı aradığından” ve bulamadığından şikayet ederken karsilasiyorum. O kadar sık bu arayış ve bulamayıştan şikayet edenle karşılaşınca, acaba gerçek aşk adı altında başka bir şey mi arıyorlar diye düşünmeden edemedim. Çevremdeki birçok kişiye nedir gerçek aşk, ne bekliyorsunuz diye sordum. Aldığım cevaplar, yani insanların aşk adı altında aradıklarının aşkla ilgisi yoktu. İnsanların hemen hemen hepsi kendi eksik taraflarını, hayatlarında kendilerinin halletmesi gereken kişilik problemleri için çare arıyorlardı.. Aşk arıyorsak, aşkı tanımalıyız… Aşk iyi, kötü tüm yaşananları paylaşmak mıdır? Aşk paylaşımdır fakat sıkıcı günlük rutinleri değil, aşkı besleyen, paylaşmaya değer yaşananları paylaşmaktır.
20.06.2017
Eşduyum (empati, duygudaşlık)  Kolayca tanımlanan fakat anlaşılması, kavranması, özümsenmesi ve yapıldığının ya da yaşandığının ayırdına varılması zor bir kavramdır. Tanımı okuduğunda ya da işittiğinde birçok insan eşduyumu anladığını sanır fakat düşündüğünde ve günlük yaşamda neyin eşduyum olduğunu belirlemeye çalıştığında yanıldığını anlar. Eşduyumul daha iyi anlamak için günlük dilde kullanılan bazı sözcükleri ve kavramları ele almak yararlı olacak gibi görünmektedir. Ancak bu sözcük ve kavramların hiçbirisi eşduyum yapmayı tam olarak karşılamamaktadır.
02.06.2017
 7  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret145815
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.335717.4051
Euro18.262618.3357
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>