• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Erdem; insanın tam bir ahlaki olgunluğa ulaşması demektir. Ahlaklı insan dediğimiz zaman genellikle ahlak kurallarına uygun bir hayat yaşayan insan aklımıza gelir, ama erdem sahibi insan ondan da ileridedir. Erdemli insan kendisinden beklenenin daha fazlasını verir, ahlak konusunda başkalarına hep örnek olur. Çok kimsenin ahlakı yasaklara uymak şeklinde kendini gösterir, erdemli insanın ahlakı böyle pasif değildir. O yapılması yakın olandan kaçınmakla beraber, yapılması gereken şeylere özellikle önem verir ve onlarla uğraşır.
12.04.2017
Eşim olma, karım ol! Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “Karı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler. Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler? Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de… İnsanın eşi olmaz. Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye eş denir? Eşlik etmek yeter mi?
23.03.2017
Sevgili Anne Babalar ” Eğitim ailede başlar” Gerçekten de çocuğa aile içinde gereken becerileri kazandırmaya çalışıyoruz. Ama ne kadarını ve nasıl. Zaten önemli olanda “Nasıl” sorusunun cevabı. Her aile başarılı çocuklar yetiştirmek ister. Bunun için çocuklarına mümkün olduğunca iyi bir gelecek sağlamaya çalışırlar. Onları iyi okullarda okutmak ister. Bunun için aile varını yoğunu ortaya koyar tüm özverisini çocuğuna verir. Ancak yadsınan bir konu vardır ki oda çocuğun sağlıklı bir kişilik nasıl geliştireceği. Aslında hayatta her şey başarı değildir. Önemli olan çocuğun içinde bulunduğu dönemi nasıl atlattığı, nasıl bir kimlik oluşturduğudur. Çocuk aileyi yansıtır. Aile içindeki bireylerin kişilik yapısı çocuğun kişiliğini şekillendirir. Yani aile iletişim becerilerini kullanmazsa çocukta iletişim becerilerini kullanamaz. Dolayısıyla çocuk hem ailede hem de sosyal çevrede sürekli çatışma içine girer. O halde “aile çocuğa nasıl eğitim verecek, çocukta nasıl sağlıklı bir kişilik oluşturacak?
25.12.2016
Günümüz insanının ve insanlığın en çok ihtiyaç duyduğu ama ne uzak olduğu duygudur merhamet… Hani tüm din ve inanç sistemlerinin merkezine aldığı ve şablonu onun üzerine bina ettiği ancak inananlarının bunu anlamadığı ya da yanlış yorumladığı İlahi bir duygudur merhamet. İnsanı Kemale Ruhu Cemale Aşkı Visale Ulaştıran Merhamettir. Hz Musa nın Tur da düşmanlarına bile şefaat dilediği,Hz İbrahim in kendini ateşe atanları bile şikayet etmediği,Hz İsanın insanların kurtuluşu için çarmıha gerilmeyi göze aldığı Ve Hz Muhammedin kendisini taşlayanlara merhamer dilediği bir düşünce sisteminin mensupları Budistler Arakanda bir milleti,İşid Yezidileri ve Şiileri İsrail Filistinli cukları katlediyor,
15.12.2016
Hayata her zaman aynı ton ve verimlilikte ilerlemeyebilir. Sen yine yeniden başlamak, başlarken mutlu olmak ve hayattan zevk almak istiyorsan olayları ve durumları farklı bir bakış açısıyla yaklaşıp tepkilerini ona göre umut ve beklentilerini o perspektifte değerlendirirsen bazı şeylerin kolayca değiştiğini görürsün. İlerde keşke dememek için bazı hususlara dikkat etmek lazım. 1-Elveda diyecek kadar cesursan, hayat seni yeni bir merhaba ile ödüllendirir. 2. Hiç yenilmemiş insanlar vardır. Onlar hiç savaşmamış olanlardır.Yaşamak risk almayı göze almaktır. 3. En iyisini sonraya saklamayın. Yarının ne getireceğini bilemezsiniz.
14.12.2016
 9  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam29
Toplam Ziyaret145815
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.335717.4051
Euro18.262618.3357
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>