• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Gunumuzde basari ve sinav odakli bir sartlanmislik olduğından anne ve babaların en büyük kabusu Karnedeki zayiftir.Buna şartlanan anne ve babalar tatili çocuklar için çekilmez hale getirmektedirler. Bilinmelidir çocuk hayatı oyunla öğrenir okulla değil.Oyun oynayamayan çocuklarda sosyal beceriler gelişmez özgüven konusunda yetersiz ve kendilerini ifade etmede tutuk kalırlar.
18.01.2018
Bizler sosyal varlıklarız! Yardımlaşmak, paylaşmak, konuşmak, dertleşmek, tutunmak, güvenmek, sevmek ve sevilmek için birbirimize muhtacız... Varoluşumuza anlam katan ve ruh-beden sağlığımızı en çok etkileyen unsurların başında, başkalarıyla kurduğumuz ilişkiler gelir. Bir başkasının aynasında gördüğümüzde ancak, kendi kendimizi fark ederiz. Sınırsız güce ve maddi imkânlara sahip olsak bile, sağlıklı bağlar kurabileceğimiz başkaları yoksa tüm bunlar anlamını yitirir. Laura Esquivel’in dediği gibi: "Hepimiz içimizde bir kutu kibritle doğarız. Ama tek başımıza bunu yakamayız.’
17.01.2018
Bir erkeğin hayatına kim bilir kaç kadın girer ve çıkar? Hangisine sevgilim, hangisine kadınım diye hitap eder acaba? İkisinin arasında ne fark var diyeceksiniz. Çok fark var. Bir erkeğin hayatına giren kadınların hepsi sevgilidir. Ama bir tanesi vardır ki ona sadece “kadınım” diye hitap eder. Kadınım;Namusum,Hayatımın Anlamı,Beraber Yaşlanmak Istediğim Insan... Sevgilim dediği, günlerini gün ettiği, hoş vakit geçirdiği, bazen boşluğunu dolduran, bazen hüznünü dağıtan, bazen onu eğlendiren, bazen onu dertlerinden uzaklaştıran ya da boş zamanlarını doldurandır. Hatta onunla evlenebilir bile. Çocukları bile olur. O artık çocuklarının annesidir.
06.01.2018
Kurku ve öfke birbirine zıt görünseler de aslında aynı kaynaktan beslenen iki kardeş duygudur Çok sinirlenen  çok bağıran insan aslında çok fazla korkan insandır. Bu korku çok çeşitlidir. Kendini ifade edememe korkusu, anlaşılamama korkusu, yalnız kalma, yanılma ve yenilme korkusu geçmişte yaşanan ve gelecekte olacakların korkusu gibi çokça sebebi vardır. Bunların tetikleyici unsuru STRESTİR.
15.11.2017
Kurku ve öfke birbirine zıt görünseler de aslında aynı kaynaktan beslenen iki kardeş duygudur Çok sinirlenen  çok bağıran insan aslında çok fazla korkan insandır. Bu korku çok çeşitlidir. Kendini ifade edememe korkusu, anlaşılamama korkusu, yalnız kalma, yanılma ve yenilme korkusu geçmişte yaşanan ve gelecekte olacakların korkusu gibi çokça sebebi vardır. Bunların tetikleyici unsuru STRESTİR. Stres:Bir olay veya durum karşısında göstermiş olduğumuz aşırı orantısız ve  anlamsız duygusal veya davranışsal tepkilerdir. Vücudumuzda  Bunun sonucunda  Öfke Korku ve Kaygı meydana gelir bu da bizi depresyona sürükler.  Depresyon öğrenilmiş çaresizliğe sebep olmakta bu da Kronik Strese sebep olmaktadır. 
08.11.2017
 1  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret150116
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.928518.0003
Euro18.311018.3843
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>