• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Adam olmadan önce insan olabilmenin en temel unsurudur kadın. Çoğu zaman değil, her zaman her gözün nuru, hayatın can damarıdır. İnsanlığın devamı için olmazsa olmazdır. En büyük dertlerin dertlisi, en büyük mutlulukların ardındaki kahramandır. Kadın; denizin dibindeki inci, parlaklığıyla gözleri alan yakuttur. Küçük şeylerden mutlu olan, mutlu olduğunu da, mutlu olmasına sebep olanı da unutmayandır.
08.03.2019
Hayat bazen bitti dediği noktadan yeniden ve tüm haşmetiyle başlar.  Hayatın dur çizgisine vardığını sandığın noktada bam teline dokunan bir mızrap gibi karşına çıkar ve seni senden alıp götürür bilinmez diyarlara.Ne dur dinlemekte ne ayıp ne kusur.  Tüm sıkıntılar bir den yerle yeksan olur tıpkı İsrafil’in üflediği sur.  Hiçte üşüyormuş gibi durmuyordu.  Minik bir kuş gibi sokulmuştu içime.  Tanıdık bir rüzgardı içim ürperten.  Titremem nedeni hafif hafif esen bu rüzgârıydı, yoksa kalbimin atışlarını anlamsızca artıran çılgınca düşüncelereydi?  Yaşamın yeni bir oyunu muydu sahneye koymam gereken. 
11.02.2019
 Bir kadın düşünün dört tarafı olumsuzluklarla dolu...Hayatı boyunca hep birilerinin üzerine alması gereken sorumlulukları üstlenmiş..Evin hem erkeği hem kadını olmuş.. Ticari alışverişlerde tüm imzaların ona ait olduğu bir kadın...Görünüşte evli ama içerik olarak tek başına bir kadın...Yanında "adam olmak" düşüncesinden çok uzak biriyle bir evi paylaşan...Sorumluluk duygusundan uzak biriyle hayatına devam eden bir kadın.. Bu kadın düşünün ; bir anne aynı zamanda ...Yani yükü oldukça ağır...Hem eş olmak zorunda ,hem anne,hem çalışan...Tüm bunların içinde kendisi olma şansı olmayan...Yıllarca hayatın renklerinden uzak yaşayan bir kadın...Siyah beyaz hayatın içinde her yeni güne ; kirayı,faturaları,borçları ,evin giderlerini,çocuklarının üstünü başını,okulunu 
03.02.2019
Erkeklerin tarihin akışında bu kadar fazla söz sahibi olmasının, tabiri caiz ise dizginleri en başından eline geçirip sıkı sıkıya yapışmasının altında derin varoluşsal bir eziklik yatmaktadır. İnsanlığın artık resmen kabul etmek ve adını koymak zorunda olduğu büyük bir meselesi vardır: Erkek Meselesi. Bu aslında bütün dünyanın en eski meselesidir. Ekonomik gelişmeyi tamamlamış sosyal gelişmeye kafa yormuş batıda büyük oranda iyileşmiş, bizim gibi doğu toplumlarında ise metastaz evresine geçmiş bir hastalıktır. Ciddi hasta olduğumuzu kabul etmek, kadına şiddetten siyasetteki hırçınlığa kadar pek çok yansıması olan bu sorunu çözmemiz adına ilk ciddi adım olacaktır. Bir sonraki aşamada ise zihin dünyamızdan kelimelerimize kadar bütün bir hayata neşter atmamız gerekecektir.
17.01.2019
Bizler sosyal varlıklarız! Yardımlaşmak, paylaşmak, konuşmak, dertleşmek, tutunmak, güvenmek, sevmek ve sevilmek için birbirimize muhtacız... Varoluşumuza anlam katan ve ruh-beden sağlığımızı en çok etkileyen unsurların başında, başkalarıyla kurduğumuz ilişkiler gelir. Bir başkasının aynasında gördüğümüzde ancak, kendi kendimizi fark ederiz. Sınırsız güce ve maddi imkânlara sahip olsak bile, sağlıklı bağlar kurabileceğimiz başkaları yoksa tüm bunlar anlamını yitirir. Laura Esquivel’in dediği gibi: "Hepimiz içimizde bir kutu kibritle doğarız. Ama tek başımıza bunu yakamayız.’’ Diğer yandan bazılarımız, kendi kibrit kutusunun farkında bile değildir. Böylelerimiz içindeki gücü göremez; kendi kaynaklarına güvenmez! Yaşamla yalnız başına başa çıkamayacağına inanır.
17.01.2019
... 47 ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam31
Toplam Ziyaret145817
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.335717.4051
Euro18.262618.3357
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>