• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

İnsan hayatının en güzel ve en önemli dönemidir çocukluk. Bu dönem doğru bir eğitimle özgür ve özgüveni tam olan bireyler olması için çocukların yaşaması gereken en önemli duygular Özgürlük, Sevildiğini Hissetme ve Kendini İfade edebilme duygusudur. Çocukların, kendilerini sağlıklı olarak geliştirebilmeleri için özgürlüğe ihtiyaçları var. Bu duyguyu yaşayabilmeleri için kendilerini doğru ve yeterli kadar ifade edebilme serbestisi olmalıdır. Bunun için de sevildiğini hissetmesi ve sorun zamanlarında sakin, sevinç anlarında ölçülü bir ortam lazımdır bunu da anne baba sağlayacaktır. Ancak, sınırsız özgürlük de yok. Huzurlu ve dengeli bir birlikte yaşamı sağlayabilmek için bazen kuralların ve sınırların belirlenmesi zorunlu. Kuralların ve sınırların olmadığı ailelerde kaos kaçınılmaz olur. Çocuk, böyle bir ortamda yönünü belirlemekte zorlanır.
29.08.2015
Anlaşmak aynı dili konuşmak değil, aynı duyguları paylaşmaktır. İnsanlar köprü kuracakları yerde duvar ördüklerindendir yalnız kalmaları. Oysa dinlersen anlarsın,anlarsan tanırsın,tanırsan doğru değerlendirir ve gerçek bir iletişim kurarsın. Günlük yaşamımızdaki ilişkilerde en önemli görevi ‘yazılı’ ve ‘sözlü’ dil değil, duygu ve heyecanlarımızı ifade eden “sözsüz iletişim” yüklenir. Yüz ifadelerimiz, bedenimizin duruşu, konuşma tarzımız, el-kol hareketlerimiz, sesimizin tonu, diğer kişiye karşı nasıl duygular içinde olduğumuzu yansıtır.
25.08.2015
Günümüzde çocukların ders çalışmaması ve bu konuda direnç sergilemesi ailelerin kabusu durumuna gelmiştir.Çünkü sınavlar, özel dersler, dersanelere yatırılan paralar ve emeklere rağmen çocukların ders çalışmak istememesi aileler için ciddi bir çıkmaz ve stres kaynağı olmaktadır. Oysa ders
17.08.2015
Çocukların, kendilerini sağlıklı olarak geliştirebilmeleri için özgürlüğe ihtiyaçları var. Var ancak, sınırsız özgürlük de yok. Huzurlu ve dengeli bir birlikte yaşamı sağlayabilmek için bazen kuralların ve sınırların belirlenmesi zorunlu. Kuralların ve sınırların olmadığı ailelerde kaos kaçınılmaz olur. Çocuk, böyle bir ortamda yönünü belirlemekte zorlanır. Ancak, önceden tahmin edilemeyen gelişmelerde, esnek olmalı ve açık bir kapı bırakılmalı. Örneğin; çocuğunuzun yatma saati akşam 9′da. Çocuğunuzu yatağa yatırdınız, masalını anlattınız (veya okudunuz). Kapı çalındı, uzaktan misafirleriniz geldi. Birde çocukları var, sizinki ile aynı yaşta. Harala, gürele, kalabalık, hediyeler, heyecan vs. vs. Böyle bir durumda 9′da yatağa gitme kuralı geçerli olmaz. Kuralı da siz koyun esnetmeyi de siz yapın ama onunla konuşarak.
13.08.2015
Kadın: Yaşamın en güzel en zarif en vefalı ve en anlaşılması zor ve çaba isteyen varlıklarıdır Kadın. Bu hengame içerisinde erkeğin belkide varoluşundan beri en çok zorlandıkları ve yanıldıkları bir konudur bu.Erkekler hep kadınların çok konuşmasından şikayet ederler. Onlara göre kadınlar sürekli konuşan varlıklardır. Ama bu suçlama kadınlara göre tamamen haksızdır.
11.08.2015
 3  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret167842
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>