• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Kulağa cok zit iki kelime gibi gelse de aslinda Aşk Ve Nefret aynı kaynaktan beslenen iki farklı çeşme gibidir. Insan en çok sevdiğine en fazla nefret edermiş meğer.Nefret sevginin dönüşmesi sürecinde acı ve öfkeyle beslenmiş bir meyve gibidir. Acısında kırgınlık,Kizginliginda pişmanlık ve yaşanması mümkünken yaşayamadığının acı hatırası yatmaktadır sol yanının en derininden. Ve aşk nefretin yarim kalan hayal binasının yeniden inşasına başlama sürecidir Herşeye rağmen Herkese Inat olarak. Uzmanlar, aşk ve nefret duygularının beyin hareketliliği açısından çok benzediğini, muhakeme ve aklıselimin merkezi olan korteksin nefretten farklı olarak aşk esnasında devre dışı kaldığını kaydetti. Ayrıca kadın ve erkek beyninin aşkı farklı yaşadığını, romantizmin de ömrünün sınırlı olduğuna ve bunun uzun veya kısa olmasına kişilerin yetişme tarzı belirler.
30.08.2017
Her an bir ışıkla Ve her son bir hüzünle perçinlenirken Binlerce kök salarak kavramalıyız hayatı yeniden.. Yıllar boyu gerek özel yaşamımda, gerek arkadaş çevremde, geçmişe takılmak yerine, olumsuz koşulları aşmayı bilen, bireysel gelişimlerine önem ve öncelik veren insanlar tanıdım. Bu insanlara saygı, sevgi ve hayranlık duydum.  Bu insanların ortak noktası; kültürlerini arttırmak ve bilinçlerini geliştirmek için verdikleri çaba ve emek ile ezberci eğitimin dışında kazanılan bir yaşam deneyimiydi. Bu sadece diplomayla, etiketlerle yada parayla kazanılacak bir şey değildi. Kültür, insanın ve yaşamın kalitesini arttıran en önemli unsur ve bir yaşam manifestosudur.
13.08.2017
Zeka ile öğrenme arasında pozitif bir ilişki olduğu biliniyor. Ama öyle bir etken var ki zeki çocukların öğrenmesini zorlaştırıyor. O da ailelerin ve öğretmenlerin sürekli çocukların zekasını övmesi. “Amcası, benim kızım çok zekidir!” “Senin gibi zeki bir çocuğa yakışıyor mu?” “Teyzesi, Bülent’in bütün dersleri 5. Çok zekidir!”   
07.07.2017
Toplumsal değerler belli bir toplumda oluşan,ortaklaşa kabul gören,duygu,düşünce ve kuralların uygulama biçimlerini yansıtan ölçütlerdir.Genellikle örf ve adet,ahlak ve inançlara dayanır.İnsan davranışlarının hangilerinin iyi,hangilerinin doğru ve yararlı olduğunu belirtir. Saygı, Sevgi, Hoşgörü, Vefa, Dürüstlük,  Yardımseverlik, Kardeşlik Dostluk, Namus, Sadakat,kadir kıymet bilme, Dayanışma Yaurtseverlik bilinen toplumsal değerlerdir. Kaybettiğimiz o kadar çok değerlerimiz var ki,bunları anlatmaya sayfalar bile yetmez.
24.06.2017
Bu sıralar tanıdığım ve çalıştığım birçok kişiyi “gerçek aşkı aradığından” ve bulamadığından şikayet ederken karsilasiyorum. O kadar sık bu arayış ve bulamayıştan şikayet edenle karşılaşınca, acaba gerçek aşk adı altında başka bir şey mi arıyorlar diye düşünmeden edemedim. Çevremdeki birçok kişiye nedir gerçek aşk, ne bekliyorsunuz diye sordum. Aldığım cevaplar, yani insanların aşk adı altında aradıklarının aşkla ilgisi yoktu. İnsanların hemen hemen hepsi kendi eksik taraflarını, hayatlarında kendilerinin halletmesi gereken kişilik problemleri için çare arıyorlardı.. Aşk arıyorsak, aşkı tanımalıyız… Aşk iyi, kötü tüm yaşananları paylaşmak mıdır? Aşk paylaşımdır fakat sıkıcı günlük rutinleri değil, aşkı besleyen, paylaşmaya değer yaşananları paylaşmaktır.
20.06.2017
 3  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam5
Toplam Ziyaret150113
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar17.928518.0003
Euro18.311018.3843
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>