• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/dogruterapimerkezi1
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905415447199
  • https://twitter.com/dogruterapi_mkz
  • https://www.instagram.com/dogruterapimerkezi/
  • https://www.youtube.com/watch?v=kRrNYTwi6Bk

Yrd.Doç.Dr.Ömer Doğru

''PSİKOLOG'' Aile Danışmanı & İletişim Uzmanı

Site Haritası
Saat
Takvim
<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-2967709272430144"
     crossorigin="anonymous"></script>

Anasayfa

Yeterince cesur olamazsanız hayatı sadece seyredersiniz.. gideceği limanı bilmeyene hiçbir rüzgar fayda gelmez. Nietzsche Yaşamımız boyunca hayatımızın üç yansıması ve üç değişik evresi vardır. Bunlar
05.08.2015
25 yıldır ’yalan’ üzerine araştırmalar yapan ABD’li psikolog Prof. Robert Feldman, yeni kitabı ’The Liar In Your Life / Hayatınızdaki Yalancı’da ’Herkes yalan söyler’ diyerek ; kitabında neden, ne sıklıkla, hangi konularda yalan söylediğimizi ortaya döküyor. İnsan 10 dakikada ortalama 3 yalan söyler! ’Hadi canım’ demeden önce bir düşünün. ’Ben de şimdi seni arayacaktım, Merak etme kimseye söylemem’ Trafik vardı ondan geciktim’ Zayıflamışsın’ Eline sağlık yemek çok güzel olmuş’, ’Ben de seni seviyorum’... İster acı verici ve korkunç, ister pembe, ister beyaz olsun yalanlar hayatımızda kaçınılmaz şekilde yer alıyor. Yani, hepimiz yalan söylüyoruz!
24.07.2015
İnsan hayatında bir çok özel ve önemli müessese vardır bunların en başında ve en önemlisi şüphesiz ki evliliktir. İnsanın hayatında almış olduğu en önemli ve en dikkat edilmesi gereken bir karardır evlilik. İnsan beraber yaşayacağını bulduğu zaman değil, beraber yaşlanacağına inandığı bir insanı bulduğuna inandığında verdiği karardır evlilik. Beraber yola çıkacağın insanda aradığın şu üç unsur mutlaka seni tatmin ediyor olmalıdır. Yürek ,güven ve sadakat. Eğer mutlu olmak istiyorsan şu üç konuyu da unutmamalısın: Eşini, işini ve arkadaşını doğru seç.
21.07.2015
Bilir ve farkinda olursak yaptigimiz 3-5 güne sıkışmış bir tatilden öte bir şey bayram...Hayata rasgele serpiştirilmiş ilahi ikramlar, kıymet bilen kullara her daim bayram yaşatır. Nefes almak bayramdır mesela; günün birinde soluksuz kalınca anlar insan... Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...Sızlamayan her organ, hele de burun direği bayramdır.Görmenin nasıl bir bayram olduğunu karanlık öğretir; sevmeninkini yalnızlık...Sızlamayan her organ, hele de burun direği bayramdır.
18.07.2015
Çoğu insan kıskançlığı bir hastalık ,hazımsızlık ya da gelişememe durumu olarak algılar ve bunun üzerine kendi tezlerini geliştirmeye çalışır. Hele bu kıskançlık durumu kardeşler arasında olursa ,aile panikler ve bu konuyu abartır çocuklarına problemli gözüyle bakmaya çalışır. Oysa kıskançlık ve paylaşamama duygusu normal ve doğal bir duygudur. Önemli olan sizin onu nasıl yönettiğiniz ve hangi argümanlarla çocuğu ikna ettiğinizdir.Öfke, şiidet,kıyas ve bastırma metodunu kullanırsanız,mutsuz,sabırsız ,anlayışsız ve önyargılı bir kişilik yetiştirmiş olursunuz.Oysa gözlerine sevgi aklına ikna tohumunu ekerseniz yararlı bir rekabete dönüştürürsünüz.
15.07.2015
 4  ...

Son Güncelleme: Bugün

Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam56
Toplam Ziyaret167842
Üyelik Girişi
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar19.023719.1000
Euro20.491120.5732
Hava Durumu

<script data-ad-client="ca-pub-2967709272430144" async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>